Historie NEVEREASY

2011

V zimě 2011 Kemi oslovil Johnnyho, který v té době zpíval s pražskou kapelou Porucha. Porucha Máry Hoška hrála po celé ČR covery od Guns N‘ Roses, AC/DC, ale taky Stone Temple Pilots nebo Pearl Jam. Johnny fungoval na více frontách a na Kemiho a jeho glam metalovou kapelu Exposed nebyl čas.

2012

Nový rok 2012 a v Poruše došlo k poruše. Johnny chtěl víc, a to revival band Porucha neměla zapotřebí. Johnny tedy kontaktoval Kemiho a záhy odchází z Poruchy.

Na jaře 2012 vzniká hudební bratrství. Chvíli se pokouší o rozběhnutí Exposed Kemiho, ale to není Johnnyho šálek čaje nebo sklenka Jacka.

V létě 2012 Johnny zakládá kapelu NEVEREASY.

Dokonalá kytara a metalový přehled Kemiho, s nadšením a zkušeností Johnnyho s muzikou ze Států, v Praze a Čechách se rodí něco nového.

Na podzim 2012 do kapely přichází Španěl a kolega Johnnyho z Hard Rock Cafe, Pau Diaz. Jeho kytara, cit, srdce a hudební vzdělání, byť jako vyučený houslista, . . . a věci do sebe začínají zapadat.

Následně se projektu chytá další spolupracovník z Hard Rocku, Rich Lang. Anglán, vystudovaný zvukový inženýr a jazzový bicman.

Rich do hospůdky na band meeting přivádí i mladého, neostříleného, ale snaživého klučinu Michala Čížka. Ten krom basy cinká klíčema od zkušebny, kterou má s jinou kapelou, a NEVEREASY ji může použít.

Až do konce roku vše šlape a kapela zkouší. Jak ale rychle získáte, ničeho si nevážíte a vše postupně ztrácíte. Michal pro pracovní vytíženost kapelu opouští a Rich se rozhodne věnovat řemeslu – zvukařině.

2013

Píše se leden 2013 a opět je tu dvojice Johnny a Kemi, zůstává i Pau.
Johnny s Kemim pracují na nové tvorbě, vše posílají Pauovi, ten komentuje a cvičí. Trio aktivně zkouší a chystá turné „Guitars Only”.

Říjen 2013 a NEVEREASY pořádá konkurz na basáka.

Někdy je cesta trnitá a klikatá, ale o tom je Rock´n´Roll.

Už na Vánoce si kapela nadělila profesionálního muzikanta, Lautra. Lautr jako veliký znalec a majitel hudebního citu vnáší své kořeny: The Cure, Placebo, Depeche Mode nebo U2. Lautr je majitel studia, kde kapela začíná zkoušet.

Záhy z kapely odchází/neodchází Rich Lang. Richi se chce věnovat svému řemeslu – zvukařině, a to i v rámci NEVEREASY.

Po několika konkurzech na bubeníka, kapela objevuje Pražmena z metalové kapely Zajetí Kouře.

2014

Aby změn v NEVEREASY nebylo málo, Kemi po první vystoupení 4.4.2014 v Music City kapelu bez jediného slova opouští.

Finální sestava zůstala následující:

Johnny zpívá

(vlivy: Creed, Pearl Jam, Soundgarden, Alice In Chains, ...)

Pau je jediný kytarista

(Led Zeppelin, Soundgarden, Alice In Chains, Metallica, STP, GnR, Cult, ...)

Lautr basa

(Placebo, U2, Nickelbeck, Depeche Mode, ...)

Pražmen bicí

(RHCP, Pearl Jam, Soundgarden, Nirvana, ...)

Kapela je kompletní, čtyřčlenná a grungová, pracuje a těší se z nahrávání i koncertů.

Tohle je ta sestava, kterou si Johnny vždycky přál.

2015

Přibývají songy, pár koncertů, navazuje se spolupráce s agenturou a na konci roku se začíná nahrávat první řadové CD s deseti songy u Lautra ve studiu.